fbpx

Profesyonel Makyaj Eğitimi

Kozmetik sektörü hiç durmadan gelişen ve kendini yenileyen bir sektördür.  Profesyonel Makyaj eğitimi alarak bu sektörün imkanlarından yararlanabilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilrisiniz. Profesyonel makyaj kursu alan öğrencilerimiz medya alanında iş bulmanın dışında güzellik salonları ve kliniklerde de çok rahatlıkla çalışılabilmektedir. Profesyonel makyaj kursu alan öğrencilerimize gözlem yeteneği, malzeme bilgisi, teknik ve renk bilgisi konularında eğitimler verilmektedir.

Profesyonel makyaj kursu tamamlandıktan sonra nerelerde çalışabilirim ?

Medya sektörlerinin dışında güzellik salonları, klinikler, poliklinikler ve makyaj stüdyolarında çalışabilirsiniz. Ayrıca kendinizi bu alanda geliştirmek istemeniz durumunda profesyonel makyaj eğitimi size alt yapı oluşturacaktır.

Profesyonel makyaj kursunda hangi dersleri göreceksiniz.

Profesyonel makyaj eğitimlerinde sadece makyajın dışında müşteriler ile iletişimde çok önemlidir. Öncelikle verilecek eğitimlerde hijyen ve müşteri ile iletişim dersleri verilmektedir. Bunların dışında ışık ve makyaj üzerindeki etkisi, yüz anatomisi , yüz şekilleri ve yüz kusurlarını gölgelendirme dersleri verilmektedir.

Yapabileceğiniz makyajlar gündüz ve gece makyajı, gelin makyajı, kıyafet ve karaktere uygun makyaj teknikleri, kaş dizaynı, kirpik – kaş boyama şekillendirme gibi derslerde gösterilmektedir.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! Randevu Oluştur