fbpx

Cihaz Eğitimi Olmadan Estetisyenlik Kursu Olmaz !

ipek-kirpik-eğitimi

Cihaz Eğitimi Olmadan Estetisyenlik Kursu Olmaz !

Estetisyen olmak istiyorsunuz. Bunun için araştırma yapıyor ve bir çok yazı okuyorsunuz. İşin makyaj kısmına bakıyorsanız, yani size gösterilen vitrini değerlendiriyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz demektir. Biz öğrencilerimize bir konuyu araştırırken içeriğine bakmalarını tavsiye ediyoruz. Bir konuyu değerlendirirken bilimsel olarak değerlendirmekte fayda var. ”Estetisyenlik kursu araştırılırken nasıl bilimsel olunur ?” diyorsanız onu açıklayacağım.

Sormanız gereken ilk soru Estetisyenlik Kursu fiyatı nedir ?  olmamalı. Estetisyen adaylarına tavsiyemiz talep edilen kişi olmalarıdır. Essi Estetisyenlik Kurslarında verilen eğitimler çok detaylı bir şekilde verildiği için mezun olan öğrencilerimiz mezuniyetlerinden hemen sonra iş teklifleri alarak iş yaşantılarına başlıyorlar.

Konumuzun başlığı yani estetisyenler için en önemli konudan bahsetmek gerekiyor. Estetisyenlik eğitimi yani estetisyenlik kursu alırken ileride çalışmak isteyeceğiniz merkezlerin cihaz teknolojilerini ve cihazlarını öğrenmeniz çok önemli. Eğer bir klinikte ve güzellik merkezinde çalışma düşünceniz var ise bu merkezin sahip olduğu cihazların teknolojileri hakkında da bilgili olmanız gerekmekte.

Eğitiminiz sırasında iğneli epilasyon cihazı ile çalışıyorsanız veya eğitmeniniz IPL ile Diyot arasındaki farkı bilmiyorsa sizde bunları öğrenemeyeceksiniz demektir. Bir Estetisyenlik kursunda mutlaka ama mutlaka bir diyot lazer, IPL, Radyo frekans zayıflama ve gençleşme cihazı bulunmalıdır. Çok pahalı olan bu cihazlar iyi bir estetisyenlik eğitimi için şarttır.

İzmir Alsancak Essi Estetisyenlik Kursu aynı zamanda estetisyen cihaz araştırma merkezidir. Bu merkezimizde cihazlar hakkında teorik ve pratik eğitimler verilmektedir.  Bu eğitimler bir estetisyen için hiç bitmemelidir. Eğitim ve öğretim başarılı bir estetisyen için sürekli olarak devam eder.