fbpx

Güzellik

Güzellik

Güzellik

“Güzellik” söylenirken bile yüzümüzde sıcak bir tebessüme neden olan o sihirli kelime. Çağlar öncesinden günümüze kadar süre gelen bir olgu. Biçimindeki uyum ve ölçülerindeki dengeyle hoşa giderek hayranlık uyandıran her yönüyle hoş olan anlamında kullanılan bir sözcük.

Güzellik mükemmel bir yüz veya bilinçli bir görünüm değildir. Güzellik saç, cilt ve vücut ile kişiliğin sentezidir. Başkalarını taklit etmeden güzel olabilmektir.Güzellik sağlıktır, harekettir, yaşamın en önemli detayıdır.Güzellik kusurları kapatmak değil daha güzel görünmek ve hissetmek için yapılan bakımdır.Günümüz insanı kozmetik bilim ve teknolojinin sağladığı olanaklardan yararlanarak daha güzel ve daha genç olma şansına sahiptir.

Güzellik uzmanlığı mesleğinin popüler olmasının nedeni bilim ve teknolojiden yararlanmak için rehbere ihtiyaç duyulmasıdır. Güzellik uzmanları aldıkları kozmetoloji eğitimlerinin yanı sıra ,cihaz teknoloji eğitimleri, kişisel gelişim ve iletişim gibi konularda da eğitim görürler. Güzellik ve bakım konusunda kişiye özel bakım programları hazırlayıp sunabilirler.

Tarihte en eski güzellik uzmanı olarak bilinen Kleopatra’dan itibaren güzelliğin peşinden gitme isteği insanları daha sağlıklı daha hoş görünüme kavuşturmuştur. Bakımlı hoş bir cildi veya vücudu olan, kendisiyle barışık ,mutlu insanların çevrelerine de mutluluk verdiği görülmektedir Dolayısıyla güzellik sektörünün, insanları  fiziksel ve duygusal açıdan  güzelleştirdiği kanıtlanmıştır.