fbpx

İpek Kirpik – Kirpik Ekleme Eğitimi

Güzellik sektöründe sıkça talep edilen lazer epilasyon, cilt bakımı gibi uygulamaların yanı sıra İpek Kirpik de yaygın olarak tercih edilmektedir. Kirpiklerinin düz, seyrek, açık renk ya da ince olmasından şikayetçi olan kişiler bu uygulama ile uzun süreli memnuniyet hissetmektedir. Gözün hassas yapısı ve uygulamanın uzun uğraş gerektiren bir işlem olmasından dolayı İpek Kirpik uygulamasını yapacak kişilerin eğitimli olması oldukça önemlidir. Siz de sektörde en çok talep gören bu işlem hakkında uzmanlık kazanmak istiyorsanız Essi Akademi’nin sunduğu İpek Kirpik eğitiminden faydalanabilirsiniz.

İpek Kirpik Nedir ?

İpek kirpik işlemi, saf ipekten üretilen kirpiklerin doğal kirpiklere teker teker yapıştırılarak doğal ve dolgun bir görünüm kazanmasını sağlar. Uygulama sonrasında kişi, göz makyajı yapmasına gerek kalmadan etkileyici kirpiklere sahip olur. Uygulama yaklaşık 6 ay kalıcı olabilmektedir. Ancak bu süre boyunca 2-3 haftada bir kontrollerini yaptırarak dökülen kirpiklerin yenilenmesi faydalı olmaktadır. İpek kirpik işlemini yapacak olan uzman, müşterinin hayal ettiği görünümü anladıktan ve kirpiğin yapısını analiz eder sonrasında boyutlarına göre 2D, 3D, 4D, 5D ve 6D olarak adlandırılan ipek kirpik seçeneklerine karar verir. Uygulamada kullanılacak olan yapıştırıcının hipo-alerjik olması da işlemin başarısı açısından önemlidir.

Neden İpek Kirpik Sertifikası Almalıyım ?

Güzellik sektöründe hızla artan personel ihtiyacına rağmen nitelikli ve eğitimli estetisyen bulmak kolay olmamaktadır. Bu anlamda sektördeki trendlere ayak uydurarak gerekli eğitimleri alan ve kendini geliştiren personel ihtiyacı Essi Akademi gibi hizmet veren kurumlar tarafından karşılanmaya çalışılmaktadır. Alınan sertifika sayesinde İpek Kirpik hakkında yetkinlik sahibi olunduğunuzu kanıtlama şansınız olmaktadır.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! Randevu Oluştur


İpek Kirpik Eğitim İçeriği

Eğitim programımız teori ve uygulamayı birlikte barındıran dersleri içermektedir. Her biri alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından aşağıdaki dersler verilmektedir;

  • Kirpik Yapısı ve Analizi
  • İpek Kirpik Çeşitleri
  • İpek Kirpik Teknikleri
  • İpek Kirpik Uygulaması


İpek Kirpik Eğitimi Ne Kadar Sürer ?

Essi Akademi’de sunmakta olduğumuz İpek Kirpik eğitimi 2 gün sürmektedir. Eğitim süresince verilen detaylı ve uygulamalı dersler sayesinde sektöre dair en iyi eğitime ve referansa sahip olabilirsiniz.

İpek Kirpik Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

İpek Kirpik Eğitimi’ne ilköğretim diploması olan herkes katılabilmektedir.

İpek Kirpik Eğitimi’ne Kayıt İçin Gereken Belgeler Nelerdir ?

  • Kimlik fotokopisi
  • Son mezun olunan okulun diploması


İpek Kirpik Eğitimi’nden Mezun Olma Şartları Nelerdir ?

Kurs sonunda gerçekleştiren uygulama sınavında başarılı olan öğrencilerimiz mezun olup sertifika almaya hak kazanmaktadır.

İpek Kirpik eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için:

  • 0 (850) 532 37 74 nolu telefondan Essi Akademi’yi arayabilir,
  • Okullarımız bölümünden size en yakın Essi Akademi şubemize ulaşabilir,
  • İletişim formunu doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.