fbpx

MEB Estetisyenlik Kursu

Milli eğitim bakanlığına bağlı 552 saatlik cilt bakımı ve güzellik elemanı eğitimi İzmir’de bulunan akademi şubelerimiz; Essi Alsancak Akademi ve Essi Karşıyaka Akademi okullarında lerinde verilmektedir.

Üç farklı kurumuz bulunmaktadır;

Haftanın 5 günü, haftanın 3 günü ve tek günü olmak üzere müfredatımız aynı olmakla birlikte başlayış ve bitiş süreleri farklılık göstermektedir.

5 günlük kurumuz 10-12 hafta

3 günlük kurumuz 14-16 hafta

1 günlük kurumuz 18 hafta sürmektedir.

Alanında uzman kadromuzla eğitimlerimiz verilmekte olup %40 teori %60 uygulama şeklindedir.

552 saatlik cilt bakımı ve güzellik elemanı müfredatı işlendikten sonra öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınava girmektedirler.

Köklü bir kurum olan Essi Estetisyenlik Kursları yetenekli görülen başarılı öğrencilerimizin öncelikle kendi bünyesinde açıklık olduğu sürece değerlendirilir. İş bulma konusunda referans olup yönlendirme yapar.

Estetisyenlik kursu iş garantili mi ?

Essi Estetisyenlik kursu olarak öğrencilerimize verilebilecek en iyi eğitimi vermekteyiz. Öğrencilerimiz estetisyenlik kurslarımızda dünyanın en gelişmiş cihazlarını kullanarak eğitim görmektedirler. Bu eğitimleri alan öğrenciler güzellik salonları, klinikler ve hastaneler tarafından aranan kişilerdir. Ayrıca Essi Kariyer Merkezi tarafından derslerinde başaralı olan öğrencilerimizi prestijli merkezlere yönlendirerek iş hayatlarına başlamalarını sağlıyoruz. İzmir’de bulunan bir çok merkezde, İzmir’de bulunan Essi estetisyenlik kursundan mezun öğrencilerimiz çalışmaktadır.

Estetisyenlik kursundan mezun olduktan sonra staj yapabilir miyim ?

Büyük bir markadan eğitim almanın avantajlı yanlarından biride budur. Küçük ve şubesi olmayan Estetisyenlik kursları öğrencilerini başka merkezlere staja yollamaya çalışmakta. Bir çok güzellik merkezi tecrübesiz kişileri çalıştırmak istememekte ve bu öğrencileri işe almamaktadır. Essi’nin Türkiye genelinde 32 şubesi bulunmaktadır. İzmir Estetisyenlik kurslarımızdan mezun olan öğrenci arkadaşlarımız, Essi Alsancak, Essi Karşıyaka, Essi Buca, Essi Gaziemir, Essi Narlıdere, Essi Torbalı, Essi Alsancak Gold, Essi Bostanlı, Essi Karşıyaka ve Essi Bornova’da staj yapabilme imkanı bulmaktadır. Bu staj öğrencilerimizin iş hayatına adım önde başlamalarını sağlamaktadır.

Estetisyenlik kursları ne kadar sürer ?

Estetisyenlik kursları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundadır. MEB’e bağlı olmayan hiç bir kurum eğitim veremez. Türkiye’de Talim Terbiye kurulu tarafından hazırlanmış 552 saatlik cilt bakımı ve güzellik elemanı kursu mevcuttur. Bu kursun süresi kayıt olunan kurum tarafından değişmektedir. Bazı kurslar haftada 20 saat eğitim verirken Essi Estetisyenlik kursu haftada maksimum süre olan 40 saatlik eğitimi vererek 14 hafta gibi bir sürede öğrencilerini mezun etmektedir.

Estetisyenlik kursu fiyatları

Türkiye’de bir çok estetisyenlik kursu bulunmaktadır. Tüm bu kurslar farklı fiyatlarda eğitim vermektedirler. Bununla beraber halk eğitim gibi merkezlerde estetisyenlik adı altında eğitimler de bulunmaktadır. Bu eğitimler ücretsizdir. Essi Estetisyenlik kursları olarak öğrencilerimize en iyi eğitmenler tarafından ve sok teknoloji cihazlar kullanarak eğitim vermekteyiz. Kurumlarımızda kurs ücretleri dönemsel olarak farklılık göstermektedir. Ayrıntıları öğrenmek için size en yakın kuruma başvurabilirsiniz.

Estetisyenlik kursunda sınav ve mezun olma şartları.

Essi Estetisyenlik Kursları, mezun ettikleri öğrencileri konusunda çok hassas davranmaktadır. Estetisyenlik kurslarımızda kendisine verilen yükümlülükleri yerine getiremeyen öğrencilerimiz mezun olamamaktadır. 552 saatlik estetisyenlik kursunda eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz iki aşamalı sınava girmektedirler. Birinci sınav pratik olmaktadır. Essi İzmir estetisyenlik kurslarımızdan toplanan bir heyetin denetiminde gerçekleşen pratik sınavımızın sonucunda öğrencimiz, teorik sınava girip girmediği test edilecektir. Teorik sınav Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bir denetmen gözetiminde gerçekleşmektedir.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! Randevu Oluştur