fbpx

Neden Essi Estetisyenlik Kursu’na kayıt yaptırmalısınız?

Neden Essi Estetisyenlik Kursu’na kayıt yaptırmalısınız?

Güzellik sektörünün öncüsü olan Essi Estetisyenlik Kursu nitelikli ve uzman kişileri yetiştirmeyi amaç edinmiştir.  Geçmişten günümüze kadar estetik ve güzellik kadınlar için hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur. Son zamanlarda ise  estetik ve güzellik sadece kadınların değil erkeklerinden de ilgilendiği bir sektör haline gelmiştir ve her geçen gün çağımıza uygun olarak yenilenmektedir. Artan bu talep ile beraber estetik, cilt bakımı ve güzellik merkezlerinde çalışacak nitelikli elaman ihtiyacı da artmaktadır. Bu artan talebi karşılayacak profesyonel ve nitelikli ekip ile sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz. Meslek edindirme kurslarını tamamlayıp güzellik sektöründe bir kariyer planlayan kişiler için bir çok avantaj sunmaktayız.

  • Kendi Güzellik Merkezlerinizi Açabilirsiniz.

 Essi Akademide Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen kişiler ise alacakları ustalık belgesi ile kendi güzellik merkezlerini açabilmektedir.  826 saatlik Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu’nu başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz doğrudan ustalık belgesi almaya hak kazanırlar.

  • Essi Akademi ile kariyerinize yön verebilirsiniz.

Güzellik uzmanlığı gibi prestijli bir mesleğe sahip olmanın yanında belirli bir alanda kendi geliştirmek ve alanında uzman olmak isteyen öğrencilerimiz profesyonel makyaj, protez tırnak, kalıcı makyaj, BB Glow gibi özel eğitim programlarımıza katılabilirler. Böylelikle farklı kariyer fırsatları elde ederler. Kozmetik satış markalarında ve eczanelerde pazarlama uzmanı, eğitmen ya da dermo-kozmetik danışmanı olarak görev alabilirler.

  • Severek Yapacağınız Bir İşe Sahip Olursunuz.

 Eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz prestijli bir meslek sahibi oldukları gibi güzellik merkezlerinde, güzellik salonlarında, hastanelerin güzellik bölümlerinde çalışabilir. Eğitim süresince edindiğiniz mesleki donanım ile işvereninizin ve müşterileriniz memnuniyetini kazanabilir.  Ya da kendi işinizin patronu olup kendi müşterilerinizin yüzlerini renklendirip güldürebilirsiniz. Essi Akademi olarak yıllardır hem MEB onaylı eğitimlerimiz hem de özel eğitim programlarımız ile İzmir’de yaptığı işi seven ve mesleklerinde mutlu çalışanların sayısını artırmak için alanında uzman bir eğitimci kadro ile hizmet sağlıyoruz.

  • Güzellik salonu, klinik ve hastanelere yönlendirme yapıyoruz.

Estetik ve güzellik sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Essi Akademi mezun olan kursiyerlerin nitelikli bir şekilde istihdam edilmesi için sürekli çalışmalar yürütmektedir.  Sektördeki bilinirliliği sayesinde Essi Akademi’ye pek çok hastane, klinik ve güzellik merkezi personel talebi ile başvurmaktadır. Biz de öğrencilerimizin derslerde gösterdikleri performansa ve sınav notlarına göre ilgili pozisyonlara yönlendirmeler sağlıyoruz. İzmir, İstanbul, Çanakkale, Hatay, Ankara, Balıkesir gibi  pek çok ilde Essi şubeleri bulunmaktadır, öğrencilerimiz için farklı şehirlerde istihdam imkanı sunuyoruz.

  • Avrupa Birliği Ülkelerinde Geçerli Uluslararası Bir Mesleğiniz Olacak.

Avrupa birliği ile yürütülmekte olan  MEPEG projesi (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı sertifika programımıza kayıt yaptırarak ister kendi işinizi kurabilir isterseniz de Avrupa Birliği ülkelerinde bile kariyer imkanı elde edebilirsiniz.

Hayallerini gerçekleştirip kendi iş yerini açmak isteyen kursiyerlerimiz için ise her türlü danışmanlık ve rehberlik hizmetini veriyoruz.

  • Uygulamalı bir eğitim imkanı

Sektörde aranan bir personel olmak isteyenler  son teknoloji cihazların ve popüler uygulamaların inceliklerini öğrenerek, kariyerine diğerlerinden bir adım önde başlayabilir.  Teorik eğitimlerimiz yanında çok sayıda uygulamalı eğitimler ile kursiyerlerimizin gerekli beceri ve tecrübeleri kazandırmaya çalışıyoruz. Eğitim programımızı %30 teorik ve %70 uygulamalı dersler olarak düzenleyip daha çok deneyim kazanmanızı sağlıyoruz. Uzman eğitmenlerimizle birlikte en teknolojik ve profesyonel özellikte yapacağınız çalışmalarla meslek hayatında ihtiyacınız olabilecek, bir uzmandan yapması beklenilen bütün eğitimleri almanız için programlarımızı sürekli güncelliyoruz.

  • Almanya’da staj imkanı

Kursumuza kayıt yaptıran kursiyerlerimize Almanya’da yer alan şubemizde Haziran ayında bir hafta boyunca staj imkanı sunuyoruz. Yurtdışında elde edeceğiniz staj imkanı ile kariyerinize başlamadan sektörde fark yaratmanız için çalışıyoruz.

  • Essi Estetisyenlik kurs programlarını kayıt yaptıran öğrencilerimiz için hediye çeki

Medikal, estetik ve kozmetik sektöründe en kaliteli cihazları ve ekipmanları temin eden Benon Medikal işbirliği yapıyoruz. Kursiyerlerimiz  Benon Medikal’de 10.000 TL üzerindeki alışverişlerinde kullanabilecekleri 3000 TL değerinde hediye çekilişi ile en kaliteli ve etkili cihazlara sahip olabilirler.