fbpx

Kalıcı Makyaj Eğitimi

Kalıcı makyaj, organik boyaların mikro ve steril iğneler yardımıyla derinin altına enjekte edilmesidir. Güzellik sektöründe sıkça tercih edilen bu uygulama konusunda uzmanlaşmak isteyen kişiler, alacakları eğitim ile yeteneklerini keşfetme ve geliştirme şansı bulmaktadır.

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı “Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanı Yetiştirme Kursu” sertifikası olanlar bu kursun sonunda MEB. onaylı sertifika alabilmektedir.

Neden Kalıcı Makyaj Sertifikası Almalıyım ?

Güzellik sektöründe hızla artan personel ihtiyacına rağmen nitelikli ve eğitimli estetisyen bulmak kolay olmamaktadır. Bu anlamda sektördeki trendlere ayak uydurarak gerekli eğitimleri alan ve kendini geliştiren personel ihtiyacı Essi Akademi gibi hizmet veren kurumlar tarafından karşılanmaya çalışılmaktadır. Alınan sertifika sayesinde Kalıcı Makyaj hakkında yetkinlik sahibi olunduğunuzu kanıtlama şansınız olmaktadır. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, make-up stüdyolarında, kuaför veya güzellik salonlarında, güzellik estetik merkezlerinde, hastanelerin bakım bölümlerinde iş bulabilmekte ayrıca freelance olarak çalışabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kursu Eğitim İçeriği

Essi Akademi’de kalıcı makyaj eğitiminde görülecek dersler Berlin’de bulunan kalıcı makyaj enstitüsü tarafından hazırlanmıştır. Kalıcı Makyaj eğitiminin müfredatı aşağıdaki gibidir;

 • Deri Anatomisi ve fizyolojisi
 • Kıl anatomisi (Kaşlar ve saç simülasyonu için)
 • Çizgiler ve şekiller
 • Renkler ve renk skalası
 • Kullanılan cihazların teknolojisi ve boyaların kimyası
 • Suni deride kalıcı makyaj çalışmaları
 • Eğitmen gözetiminde Kalıcı makyaj uygulaması
 • Ödevler

Teori dersiyle başlayan eğitimde öncelikliğimiz, hijyen standartlarına uygun kalıcı makyaj yapmayı öğretmektir. Adaylar, uygulama öncesinde yapılacak hazırlıkları, hangi şartlarda uygulama yapmaları gerektiğini, uygulama sonrasında neler yapılacağını teorik ve pratik olarak görürler. Cilt yapısı, ekipman bilgileri, pigmentoloji eğitimleri, yüz şekillerine uygun kaş tasarım, altın oran gibi eğitimleri püf noktalarıyla birlikte almaktadırlar.

Teori eğitimini başarıyla tamamlayan adaylar çizim çalışmalarına başlayarak el becerilerini geliştirmektedir. Çizim teknikleri doğala en yakın uygulamaları oluşturmak için önemli unsurlardandır. Karakalem çizim çalışması yapan adaylar, kalıcı makyaj eğitimleri için hazırlanmış suni deriler üzerinde cihazla gerçeğe yakın uygulama pratikleri yaparlar.

Eğitim sonunda canlı manken üzerinde yapılacak çalışmalarda öğrenciler edindikleri bilgileri uygulamaya dökerler. Uzman eğiticinin gözetiminde yapılan bu uygulamalar ile öğrenciler gerçek bir deride neler yapmaları gerektiğini pratik olarak öğrenmektedir.

Kalıcı Makyaj Kursu Ne Kadar Sürer ?

Essi Akademi’de sunmakta olduğumuz Kalıcı Makyaj Kursu, 64 saatten oluşan 8 günlük bir eğitim programıdır. Eğitim süresince verilen detaylı ve uygulamalı dersler sayesinde sektöre dair en iyi eğitime ve referansa sahip olabilirsiniz.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! Randevu Oluştur


Kalıcı Makyaj Kursu’na Kimler Katılabilir ?

Kalıcı Makyaj Kursu’na ilköğretim diploması olan herkes katılabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kursu’na Kayıt İçin Gereken Belgeler Nelerdir ?

 • Kimlik fotokopisi
 • Son mezun olunan okulun diploması

Kalıcı Makyaj Kursu’ndan Mezun Olma Şartları Nelerdir ?

Kurs sonunda gerçekleştiren sınavda başarılı olan öğrencilerimiz mezun olup MEB. Onaylı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadır.

Kalıcı Makyaj kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak için:

 • 0 (850) 532 37 74 nolu telefondan Essi Akademi’yi arayabilir,
 • Okullarımız bölümünden size en yakın Essi Akademi şubemize ulaşabilir,
 • İletişim formunu doldurarak bilgilerinizi bırakabilirsiniz.