Protez Tırnak Eğitimi

Protez tırnak uygulamaları günümüzde çok talep edilen bir makyaj türevidir.  Protez tırnak uygulamasında tırnağın üzerine çeşitli jeller sürülerek yeni bir tırnak oluşturulur. Tırnak bozukluğu olan veya tırnak yeme alışkanlığı olan herkese protez tırnak uygulaması tavsiye edilmektedir.

Protez tırnak kursu yani bu uygulamanın eğitimi bir an önce iş sahibi olmak isteyen kişiler için mantıklı bir tercih olacaktır. Öğrenciler kısa sürede protez tırnak eğitimini alıp,  güzellik salonları veya kuaförlerde çalışmaya başlayabilirler.
Protez tırnak eğitiminin süresi kişinin yeteneğine göre değişim göstermektedir. Kişinin konuya yeteneği mevcut ise kısa sürede protez tırnak eğitimini alarak  iş hayatına atılabilir. Daha önce manikür pedikür yapan kişiler protez tırnak eğitimini kısa sürede alabileceklerdir. Bunun sebebi protez tırnak eğitiminin ilk derslerinin tırnak yapısı ve tırnak şekillendirme olmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı protez tırnak kursu olarak Essi Akademi öğrencilerine sertifika veya diplomadan çok daha fazlasını hedeflemektedir. Bu işin en ince ayrıntısına kadar öğretilip, protez tırnak uygulamalarının çok iyi yapılır hale gelmesi asıl hedefimizdir.

Protez tırnak eğitiminde iyi bir kursun tercih edilmesinin çok büyük önemi vardır. Protez tırnak eğitimi sırasında kullanılan jeller, makineler ve diğer malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Bu malzemeler çok pahalı olması sebebiyle öğrenciler çok az pratik yapma fırsatı bulmaktadır. Bu durum Essi Akademi için geçerli değildir. Her branş derste olduğu gibi yine protez tırnak eğitimi alan öğrencilerimize tavsiyemiz, estetisyenlik kursuna kayıt olmaları ve alt yapılarını sağlam hale getirmeleridir.

1 Günlük Misafir Öğrencimiz Olun, Kararınızı Sonrasında Verin! Randevu Oluştur

Protez Tırnak Eğitiminde Alacağınız Dersler

• Tırnak yapısı ve anatomisi
• Tırnak Şekilleri ve şekillendirme
• Protez Tırnak Malzeme ve Ekipmanları
• Jel Sistem
• Akrilik Sistem
• Protez Tırnak Uygulamaları
• Müşteri ile iletişim ve diksiyon
• Merkez işleyişi (Yönetimi)