fbpx

Estetisyenlik Maaşları Ne kadar?

Estetisyenlik Maaşları Ne kadar?

Güzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle beraber güzellik merkezlerinde, güzellik salonlarında mevcut iş hacminde bir artış olmaktadır.  Bu artan iş hacmiyle beraber mesleği yapan uzmanlara yani estetisyenlere olan ihtiyaç da her geçen gün artış göstermektedir. Peki, Estetisysen maaşları ne kadar?

Son yıllarda güzellik sektörü sadece kadınlara hizmet sunmamaktadır. Çünkü bu sektör erkeklerin de ilgisini çekmektedir ve artık erkekler de cilt bakımlarına ve görünümlerine daha fazla dikkat etmektedirler.  Dolayısıyla güzellik sektörü daha fazla bir müşteri potansiyeli ile rağbet gören bir sektör haline gelmektedir.

Alanında profesyonel bir estetiysen olmak, güzellik merkezlerinde çalışırken nitelikli bir hizmet sunmak için güzellik uzmanları kendilerini devamlı olarak geliştirmeli, aldıkları eğitimlerle gelişmeleri yakından takip etmelilerdir.

Başarılı bir Estetisyenin sahip olması gereken özellikler nelerdir? İyi bir estetisyen olmanın sırları nelerdir?

  • Güzellik sektöründeki gelişmelerden haberdar olup yenilikleri yakından takip etmelidir.
  • Sektörde bulunan rakiplerin analizlerini iyi yapmalıdır.
  • Doğru bir başlangıç için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı kursunu tamamlayın.
  • Müşteri ilişkilerinde dikkatli olun ve müşterileriniz memnun ayrılmaları birinci önceliğiniz olmalıdır.
  • Hizmet verirken kullandığınız ürünler hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Güzellik sektöründe kullanılan ve yeni çıkan ürünler ve cihazlar hakkında bilgi sahibi olup kullanmayı öğrenin.

Estetisyenlik Maaşları Ne kadar? İyi bir estetiysen ne kadar kazanır?

İyi bir estetiysen olarak meslek sahibi olmak kazanacağınız maaşı da belirleyecektir. İlk olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 826 saatlik Estetisyenlik ve Güzellik uzmanlığı kursunu tamamlayarak ustalık sınavına girmeye hak kazanabilirsiniz. Dolayısıyla MEB tarafından düzenlenen sınavına girip başarı ile tamamlayan güzellik uzmanları ustalık belgesi alırlar. Bu belge ise güzellik uzmanları için hem istedikleri güzellik merkezlerinde çalışma hem de kendi iş yerlerini açma fırsatı elde ederler.

Güzellik Uzmanları sektörde deneyim kazandıkça dolgun ücretlerle çalışabilmektedirler.

Essi Estetisyenlik Kursu olarak İş garantili kurslarımız ile geleceğinize yön verebilirsiniz. Daha iyi bir kariyer fırsatı için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçip yardım alın.

 

Hesabımızda yayınlanmakta olan uygulama yöntemleri bilgilendirme amaçlı olup reklam amacı taşımamaktadır. Uygulamaların tanıtımı amaçlı yapılan paylaşımlar, ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar yönetmeliği 5 Maddesine, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanunun 1 ve 8 Maddesine, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin Yönetmeliğin 16-1,16-2,16-3,16-4 Maddelerine, Ticari Reklam ve Haksız Ticari uygulamalar yönetmeliğinin 7/1,7/2,7/3,7/4,7/5, 26., 32., maddelerine, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanunun 61 Maddelerine uygun olup, söz konusu mevzuatlara aykırı içerik, açıklama, tanıtım, reklam ve görsellere yer verilmemiştir.