fbpx

Protez Tırnak Eğitimi Hakkında Merak Edilenler – Protez Tırnak Nedir? 

Protez Tırnak Eğitimi

Protez Tırnak Eğitimi Hakkında Merak Edilenler – Protez Tırnak Nedir? 

Protez tırnak eğitimi neden alınmalı? Estetik denilince akla gelen ilk şey kesinlikle tırnak bakımıdır. Yaşam koşullarından, genetik ya da dış etkenlere bağlı olarak tırnaklar zarar görmektedir. Çoğu kadın bu durum için kalıcı bir çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda estetik açıdan daha güzel ve daha sağlıklı görünüme kavuşmak isteyen kadınların ilk tercihi protez tırnak işlemidir. Bu artan talep ise sektörde bu işi yapabilecek uzman kişilere olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu sebeple bu alanda kendinizi geliştirip meslek sahibi olabilirsiniz.

Güzellik Sektörünün Yeni Gözdesi –  Protez Tırnak Kursu

Pek çok kişi için tırnaklar ile uğraşmak bir hobi olarak başlar. İşte  protez tırnak eğitimi size bu hobiyi bir kariyere dönüştürme fırsatı sunacaktır. İnsanlarla tanışmaktan hoşlanıyor,  sosyal becerilerinize güveniyorsanız ve insanların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmak sizi mutlu hissettiriyorsa, protez tırnak uzmanı olarak kariyer yapmayı düşünmelisiniz. Güzellik sektöründe protez tırnak uzmanı olarak yerinizi almaya karar verdiniz, peki nereden başlayacaksınız? Protez Tırnak Uzmanı olmak için  takip etmeniz gereken ilk adım iyi bir protez tırnak eğitimidir.

protez-tırnak-egitimi-essi

 

Protez Tırnak Uzmanı Ne İş Yapar?

Protez tırnak uzmanları insanların parmak ve ayak tırnaklarına bakım yapar, şekillendirir ve süsler. İnsanlara manikür, pedikür veya tırnak uzatma işlemleri yaparlar. Bu eğitimi alan uzmanlar istedikleri kliniklerde, el ayak bakım merkezlerinde, güzellik salonlarında ve kuaförlerde kolaylıkla iş bulabilir. Hatta doğrudan kendi işletmelerini açabilme fırsatı elde ederler.

Protez Tırnak Eğitim İle Neler Öğreneceksiniz?

Essi Estetisyenlik Kursu’nda gerçekleşen bu eğitim süresince tırnak yapısı, tırnak hastalıkları, protez tırnak malzemeleri ve cihazları, tırnak şekillendirme gibi konular uzman eğitmenler eşliğinde öğretilir. Kurs içerikleri hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleşir. Kursu tamamlayanlar protez tırnak uzmanı olarak yetkinlik kazanır. İzmir’de yer alan Essi Estetisyenlik Kursu ile iletişime geçip kurs hakkında detaylı bilgi alabilir ve protez tırnak uzmanı olarak sektörde yerinizi alabilirsiniz!

 

Hesabımızda yayınlanmakta olan uygulama yöntemleri bilgilendirme amaçlı olup reklam amacı taşımamaktadır. Uygulamaların tanıtımı amaçlı yapılan paylaşımlar, ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar yönetmeliği 5 Maddesine, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanunun 1 ve 8 Maddesine, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin Yönetmeliğin 16-1,16-2,16-3,16-4 Maddelerine, Ticari Reklam ve Haksız Ticari uygulamalar yönetmeliğinin 7/1,7/2,7/3,7/4,7/5, 26., 32., maddelerine, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanunun 61 Maddelerine uygun olup, söz konusu mevzuatlara aykırı içerik, açıklama, tanıtım, reklam ve görsellere yer verilmemiştir.