Essi Estetisyenlik Kursu nitelikli ve uzman kişileri yetiştirmeyi amaç edinmiştir.  Geçmişten günümüze kadar estetik ve güzellik kadınlar için hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur. Son zamanlarda ise  estetik ve güzellik sadece kadınların değil erkeklerinden de ilgilendiği bir sektör haline gelmiştir ve her geçen gün çağımıza uygun olarak yenilenmektedir. Artan bu talep ile beraber estetik, cilt bakımı ve güzellik merkezlerinde çalışacak nitelikli elaman ihtiyacı da artmaktadır. Bu artan talebi karşılayacak profesyonel ve nitelikli ekip ile sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz. Meslek edindirme kurslarını tamamlayıp güzellik sektöründe bir kariyer planlayan kişiler için bir çok avantaj bulunmaktadır.

Essi Akademide Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen kişiler ise alacakları ustalık belgesi ile kendi güzellik merkezlerini açabilmektedir.  826 saatlik Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu’nu başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz doğrudan ustalık belgesi almaya hak kazanırlar.

Güzellik uzmanlığı gibi bir mesleğe sahip olmanın yanında belirli bir alanda kendi geliştirmek ve alanında uzman olmak isteyen öğrencilerimiz profesyonel makyaj, protez tırnak, kalıcı makyaj, BB Glow gibi özel eğitim programlarımıza katılabilirler. Böylelikle farklı kariyer fırsatları elde ederler. Kozmetik satış markalarında ve eczanelerde pazarlama uzmanı, eğitmen ya da dermo-kozmetik danışmanı olarak görev alabilirler.

 Eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz prestijli bir meslek sahibi oldukları gibi güzellik merkezlerinde, güzellik salonlarında, hastanelerin güzellik bölümlerinde çalışabilir. Eğitim süresince edindiğiniz mesleki donanım ile işvereninizin ve müşterileriniz memnuniyetini kazanabilir.

Avrupa birliği ile yürütülmekte olan MEGEP projesi (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı sertifika programımıza kayıt yaptırarak ister kendi işinizi kurabilir isterseniz de Avrupa Birliği ülkelerinde kariyer imkanı elde edebilirsiniz. Hayallerini gerçekleştirip kendi iş yerini açmak isteyen kursiyerlerimiz için ise her türlü danışmanlık ve rehberlik hizmetini veriyoruz.

Sektörde aranan bir personel olmak isteyenler  son teknoloji cihazların ve popüler uygulamaların inceliklerini öğrenerek, kariyerine diğerlerinden bir adım önde başlayabilir.  Teorik eğitimlerimiz yanında çok sayıda uygulamalı eğitimler ile kursiyerlerimizin gerekli beceri ve tecrübeleri kazandırmaya çalışıyoruz. Eğitim programımızı %30 teorik ve %70 uygulamalı dersler olarak düzenleyip daha çok deneyim kazanmanızı sağlıyoruz. Uzman eğitmenlerimizle birlikte en teknolojik ve profesyonel özellikte yapacağınız çalışmalarla meslek hayatında ihtiyacınız olabilecek, bir uzmandan yapması beklenilen bütün eğitimleri almanız için programlarımızı sürekli güncelliyoruz.