fbpx

Kirpiklerinize İyi Bakın!

Kirpik

Kirpiklerinize İyi Bakın!

Kimimizde uzun uzun, kimimizde kısacık… Bazıları gür, bazıları seyrek… Üstelik makyajımızın da önemli bir parçası kirpikler… Ama hepimizin ortak çabası tabii ki uzun ve gür kirpiklere sahip olmak.

Her gün bir dünya rimeli kirpiklerimize boca ediyoruz ama ne işleri var, ne işe yararlar hiç merak ediyor muyuz? Ya da kirpik bakımını nasıl bakmamız gerektiğini?

Her insanda ortalama 500-600 tane olan kirpiklerimizin en büyük görevi gözümüzü dış etkenlere karşı korumak. Tabii bu sayı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Gözümüze girecek herhangi toz, duman gibi şeylere karşı kalkan görevi görüyor. Hatta çok terlediğimiz zamanlarda, terin gözümüze girmesini bile önlüyor.

Tabii bununla birlikte saçlarımız gibi kirpiklerimiz de zaman zaman dökülebiliyor. Sağlıklı bir insanın günde birkaç tane kirpiğinin dökülmesi normal sayılıyor. Burada dikkat etmemiz gereken önemli bir nokta var. Daha hacimli olsun diye bolca sürdüğümüz rimeli, günün sonunda mutlaka temizlememiz gerekiyor. Temizlemediğimiz ve rimelli kalan kirpiklerde dökülme oranı daha çok oluyor. Tabii kullanılan ürünün göz dostu olması da çok önemli. Göz ve göz çevresi diğer bölgelere göre daha hassas olduğu için oraya seçilecek ürünlerin buna uygun olması gerekiyor.

Upuzun ve gür kirpikleriniz olduğu için rimel kullanmıyorsanız bile bakımını ihmal etmeyin. Kirpiklere en iyi gelen doğal yağın badem yağı olduğu söyleniyor. Gece yatmadan önce kirpiklerinizin üzerine süreceğiniz bu yağla daha dolgun ve sağlıklı kirpiklerinizin olmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayın; dünyayı algıladığımız gözümüzün en yakın koruması kirpiklerimiz ve bizim onlara çok iyi bakmamız gerekiyor!

Hesabımızda yayınlanmakta olan uygulama yöntemleri bilgilendirme amaçlı olup reklam amacı taşımamaktadır. Uygulamaların tanıtımı amaçlı yapılan paylaşımlar, ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar yönetmeliği 5 Maddesine, 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı sanatlarının tarzı icrasına dair kanunun 1 ve 8 Maddesine, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin Yönetmeliğin 16-1,16-2,16-3,16-4 Maddelerine, Ticari Reklam ve Haksız Ticari uygulamalar yönetmeliğinin 7/1,7/2,7/3,7/4,7/5, 26., 32., maddelerine, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması hakkında Kanunun 61 Maddelerine uygun olup, söz konusu mevzuatlara aykırı içerik, açıklama, tanıtım, reklam ve görsellere yer verilmemiştir.